Petrova recenze Xbox One

 Čeho si všimnete na první pohled je to, že Xbox One je velký. A když říkám velký, myslím opravdu velký. Jediné co se mu velikostí v našem obýváku vyrovná je náš starší audio zesilovač. Nadruhou stranu to dává konzoli mnohem větší prostor jak "dýchat". Takže už není možné si na ní dělat smažená vajíčka jako na předchozí generaci.

To je za mě opravdu velké plus. Z osobní zkušenosti mohu potvrdit, že fakt že se konzole nepřehřívá platí i po mnohahodinovém hraní. Xbox One je vybaven Blue-ray mechanikou. To má za důsledek, že velikost her mohla výrazně nárůst a to nám přináší úžasné textury a velmi detailní grafiku. Je nutno poznamenat, že hry se musí instalovat na vestavěnný 500 GB harddisk. Ten se může zdát jako dostatečně velký, ale věřte že hra nemá problém zabírat na něm klidně 50 GB. Takže není žádná velká matematika si spočítat kolik her se na něj vejde. Někdy od června je však možné po jednom z Microsoftích updatů použít externí USB disk. Dejte si však pozor na to, že po připojení jej systém zformátuje na systém souborů, který využívá Xbox One. Usb disk už pak není možné používat například v notebooku nebo PC. V dnešní době za samozřejnost pak považuji, že data z rozehraných her se ukládají jak do paměti konzole tak i do cloudového úložiště a vy si tak můžete svoji rozehranou hru zahrát i na jiné konzoli, například u kamaráda. Většina kontektorů Xboxu One je umístěna vzadu a pak na levé straně. Osobně s tím žádný problém nemám, ale přijde mi fér to zmínit. Microsoftí ovladač byl skvělý už i u minulého Xboxu 360 a je skvělý i teď. Pevně se drží v ruce, tlačítka dobře reagují, rozhodně nemám žádné výhrady a doufám, že tento standard udrží i u budoucí verze Xboxu až někdy vyjde. Baterie v ovladači nejdou dobíjet když je gamepad připojen, pouze to zpomaluje rychlost jejich vybíjení. Doporučuji koupit si klasické nabíjecí AA baterie a nabíječku k nim, pokud ji ještě doma nemáte. Jako drobnou nevýhodu vidím, že Xbox One nepodporuje klasický audio jack 3,5mm, ale podporuje pouze oficiální příslušenství od Microsoftu.

Xbox One je možné koupit ve verzi s Kinectem a bez. Já bych verzi bez Kinectu nechtěl. Tato technologie vám zajistí spoustu zábavy. Hry pro něj nejsou sice technologické špičky, ale ve chvíli kdy jsou u vás přátelé a chcete se trochu hýbat a zároveň se hodně zasmát, zkuste nějaký Kinect sport případně taneční akci a uvidíte jak se všichni budete bavit. Vestavěná kamera dokáže identifikovat počet lidí v místnosti, rozpoznat jejich tváře a na jejich základě přihlásit jejich profily ve hře. Dokonce pokud si stáhnete Xbox Fitness App, tak systém na základě RGB a infra-červené kamery dokáže monitorovat malé změny v barvě vaší tváře a tak docela přesně odhadnout vaši tepovou frekvenci. Drobností která potěší že nemusíte vypisiovat 25ti místné X-box live kódy, ale stačí dát před kameru QR kód a máte hotovo. Trvá to je pár vteřin. Desing systému konzole vám nebude dělat problém, zvláště pokud jste zvyklí na Windows Phone z telefonu, to se pak budete cítit jako doma hned.

Napište nám. Rádi se s vámi o Xbox One pobavíme.